eu si bebe
Bun venit in comunitatea "eu si bebe"!

eu si bebePortalAcasaInregistrareConectare

Distribuiti | 

Ajutati-l pe Robert

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Ajutati-l pe Robert   Dum Ian 24, 2010 6:01 pm

Ma numesc Neagu Marinela si sunt mama unui baietel grav bolnav,in varsta de doar 5 anisori. Totul a inceput pe data de 9 martie 2009,cand Robert a inceput sa se simta rau(greata,dureri de cap,varsaturi).I s-a depistat o tumora in spatele nasului si ochiului drept cu extindere frontala,pe 30 martie a suferit o interventie chirurgicala ,care s-a dovedit a fii maligna,linfom non hotkins de tip b.LA data de 14 mai 2009 am fost internati la spitalul Fundeni din Bucuresti unde i s-au administrat 7 cure de citostatice,provocandu-i reactii adverse(convulsii,incapacitatea de a manca si de a se deplasa).Nu cred ca va puteti imagina suferinta unui parinte cand se simte neputincios sa-si ajute copilul,cand ar vrea sa dea orice in schimbul sanatatii copilului chiar si viata dar nu se poate.Timp de 7 luni de zile nu am fost externati nici macar o zi din spital,pe data de 21.01.2010 am facut un pet ct(analiza)care ne-a costat 5000RON,bani pe care cu greu ne-am permis sa-i strangem.Nu as fii indraznit niciodata sa apelez la ajutorul dumneavoastra daca starea lui de sanatate se ameliora si nu mai aveam nevoie de alte tratamente.Rezultatul acestei analize nu a fost deloc imbucurator,verdictul medicilor fiind metastaza ganglionara abdominala si la gat.In urma interventiei chirurgicale pe care a suferit-o,Robert a ramas orb fara sanse de recuperare.Acum este nevoie de o noua cura de citostatice si de alte tratamente pe care nu ni le mai putem permite,sotul avand un venit minim pe economie care nu ne ajunge nici pentru deplasarile la spital.

pentru contact si donatii:
SITE: http://www.neagumarinela.ro.tl
COMUNA GHERGHITA SAT MALAMUC
JUDETUL PRAHOVA
TELEFON.0727016435
CONTURI DESCHISE LA RAIFFEISEN BANK
PE NUMELE SOTULUI MEU NEAGU CONSTANTIN
RO68RZBR0000060011835012 RON
RO57RZBR0000060011835016 EURO
COD SWIFT RZBR R0BU

Va rog din suflet,daca aveti posibilitatea sa-l ajutati pe Robert,orice suma este binevenita!

Va multumesc !
Sus In jos

Ajutati-l pe Robert
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
eu si bebe :: Diverse :: Umanitare-
Mergi direct la: